fbpx

Rejestracja działalności gospodarczej w CEIDG

Drogi przyszły przedsiębiorco, jesteś na początku drogi do założenia działalności gospodarczej i na pewno w głowie pojawia się wiele pytań. Rozumiemy, jak ważna jest to decyzja i jak mocno może wpłynąć na dalszy los przedsiębiorstwa oraz losy osobiste. Często przy zakładaniu dochodzi do “małych” pomyłek przy wyborze formy opodatkowania, chęci z korzystania z ulgi, rejestracji do VAT etc… Niektóre “pomyłki” mogą kosztować tysiące złotych i być niemożliwe do naprawienia czy zmiany. Dlatego też dla naszych przyszłych klientów proponujemy spotkanie i pomoc w założeniu działalności – bezpłatnie w ramach nawiązania z nami współpracy na prowadzenie księgowości Państwa firmy. Mają Państwo pewność, że Wasza firma zostanie założona zgodnie z Państwa oczekiwaniami oraz bez zbędnych komplikacji. 

W jaki sposób można założyć działalność gospodarczą?

  • podczas wizyty w urzędzie
  • listownie
  • Elektronicznie (Profilem Zaufanym, podpisem kwalifikowanym lub po wypełnieniu można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika w urzędzie)
 • W siedzibie jednego z naszych biur rachunkowych Only Tax Biuro Rachunkowe Tarchomin ul. Maciejewskiego 1 lokal. U1 lub Only Tax Biuro Rachunkowe Tarchomin  Nowodwory ul. Światowida 58A lok. U5
 • Podczas spotkania online z księgową z naszego biura

Nasze biuro pomaga w procesie otwarcia działalności gospodarczej, należy tylko zarezerwować sobie 30-60 minut na przejście tego procesu z nami. W przypadku decyzji o powierzeniu nam księgowości Państwa działalności pomoc z naszej strony jest bezpłatna. Możemy się spotkać w naszym biurze – Biuro Rachunkowe Tarchomin ul. Maciejewskiego 1 lok. U1 lub Biuro Rachunkowe Białołęka Nowodwory ul. Światowida 58A lok. U5. Możemy również umówić się na spotkanie online. 

Drogi przyszły przedsiębiorco, jeżeli zdecydowałeś się już na założenie działalności gospodarczej to ten proces będzie wymagał od Ciebie danych, które przy wypełnianiu wniosku będziesz musiał podać. Dlatego prosimy o przygotowanie wcześniej informacji, które są wymagane w tym procesie:

 • Imię oraz nazwisko, imiona rodziców, datę i miejsce urodzenia
 • Rodzaj dokumentu (np. Dowód osobisty, paszport) wraz z serią i numer dokumentu tożsamości
 • PESEL – jeśli masz obywatelstwo polskie lub został on nadany
 • wszystkie posiadane obywatelstwa
 • numer NIP i REGON jeśli zostały nadane – Jeżeli nie posiadasz numeru NIP i Regon to po złożeniu wniosku zostają automatycznie nadane zwykle proces ten trwa do 7 dni.
 • adres zamieszkania oraz inne adresy związane z zakładaną działalnością gospodarczą
 • nazwę zakładanej działalności gospodarczej – Nazwa musi zawierać Twoje imię i nazwisko np. Andrzej Nowak lub Andrzej Nowak profesjonalne doradztwo prawne lub Only Tax Andrzej Nowak
 • nazwę skróconą
 • kody PKD – dopasuj je do rodzaju prowadzonej działalności i wybierz kod przeważający czyli taki, który pokaże czym głównie się zajmujesz. W naszym przypadku PKD to 69.20. Z (działalność rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe)
 • liczbę pracowników, których planujesz zatrudnić
 • datę rozpoczęcia działalności – To bardzo ważna data, gdyż od niej zależy np. Ile miesięcy będzie można skorzystać np. Z Ulgi na start. 
 • informacje o ubezpieczeniu w ZUS, KRUS lub za granicą
 • dane urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce Twojego zamieszkania.

Drogi przedsiębiorco z wnioskiem składasz oświadczenie – dotyczące braku zakazu całkowitego wykonywania działalności gospodarczej oraz posiadania tytułu własności do nieruchomości, których adresy są wpisywane do CEIDG. Jest to bardzo ważne, gdyż zazwyczaj urzędy przy rejestracji do VAT wzywają do przedstawienia tytułu własności do nieruchomości. 

Proces składania wniosku o wpis do CEIDG obejmuje również możliwość złożenia dodatkowych wniosków i oświadczeń, które wejdą w życie wraz z założeniem działalności gospodarczej. 

Składając wniosek o wpis swojej działalności do CEIDG, pomagamy złożyć również oświadczenie o formie opłacania podatku dochodowego (do wyboru mamy: podatek liniowy, według skali podatkowej lub ryczałt ewidencjonowany)  oraz składamy zgłoszenie rejestracyjne albo aktualizacyjne do VAT. Oczywiście działalność może być zwolniona z VAT w określonych przypadkach.

We wniosku o wpis do CEIDG możesz także podać informację o rachunkach bankowych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Należy mieć świadomość, że przed złożeniem wniosku, żaden bank nie założy nam konta firmowego. Dlatego należy poczekać na wpis wraz z nadanym numerem NIP i Regon. Na tej podstawie będzie można założyć konto firmowe. Jako przedsiębiorca masz obowiązek poinformować o otwarciu i zamknięciu każdego rachunku bankowego związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Oczywiście Biuro Rachunkowe Białołęka chętnie pomoże w tej czynności aktualizacji rachunków bankowych. 

Preferujemy kompleksowe działania, dlatego też żeby nasze biuro rachunkowe Tarchomin mogło dokonywać zmian w CEIDG w imieniu przedsiębiorcy potrzebujemy złożyć wniosek o opublikowanie w CEIDG informacji o pełnomocniku. Opublikowanie takiej informacji jest równoznaczne w skutkach z udzieleniem pełnomocnictwa na piśmie. Pełnomocnictwo ustanowione w CEIDG nie upoważnia do działania w sprawach podatkowych.

Warto wiedzieć:

Ile kosztuje złożenie wniosku o wpis do CEIDG? 

Złożenie wniosku jest całkowicie bezpłatne. 

Ile kosztuje złożenie wniosku o wpis do CEIDG przy pomocy biuro rachunkowego Warszawa Only Tax? 

Pomoc w założeniu wniosku jest całkowicie bezpłatna dla klientów naszego biura. 

Ile trwa wpis do CEIDG od momentu poprawnie złożonego wniosku?

Wpis do CEIDG publikowany jest najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu wpływu wniosku o wpis.

Ulga na start? Co należy spełnić, by z niej skorzystać?

Przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają działalność gospodarczą lub zamknęli poprzednią przynajmniej 60 miesięcy wcześniej mogą skorzystać z Ulgi na start. Wykluczeni są przedsiębiorcy, którzy chcą świadczyć usługi na rzecz byłego pracodawcy.

Ulga zwalnia Cię z płacenia składek na:

 • ubezpieczenia społeczne, czyli ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe
 • Fundusz Pracy
 • Fundusz Solidarnościowy.

Po 6 miesiącach można skorzystać z kolejnej możliwości obniżenia składki i przez 24 miesiące płacić obniżone składki od preferencyjnej podstawy.

Ile czasu wcześniej muszę się umówić z Waszym biurem rachunkowym na założenie działalności gospodarczej?

Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 793 327 901 – Na pewno znajdziemy odpowiedni termin i pomożemy w procesie zakładania działalności gospodarczej.

Czy biuro rachunkowe Only Tax działa tylko stacjonarnie?

Nasze biura znajdują się w Warszawie na Białołęce, obecnie mamy dwie lokalizacje ul. Maciejewskiego 1 lok. U1 oraz Światowida 58A lok. U5. Wielu z naszych klientów obsługujemy zdalnie na podstawie przesłanych skanów dokumentów. Na podstawie dokumentów robimy rozliczenia i wysyłamy deklaracje w imieniu przedsiębiorcy. Oczywiście nasi księgowi podadzą Państwu wyliczenia podatków oraz Vatu do zapłaty. 

Ile kosztuje prowadzenie księgowości działalności gospodarczej przez biuro rachunkowe Only Tax?

Koszt prowadzenia KPiR oraz rozliczeń w imieniu klienta jest uzależniony od ilości dokumentów. Podchodzimy do współpracy bardzo poważne i rozumiemy, że ciężko jest oszacować ilość dokumentów przychodowych i wydatków miesięcznie. W związku z tym opłata za nasze usługi uzależniona jest od ilości dokumentów w danym miesiącu i cena dopasowuje się do aktualnej sytuacji przedsiębiorcy. Ceny za kompleksową obsługę księgową zaczynają się od 250 zł netto / miesięcznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem lub kontaktu z nami. 

Nasze biuro rachunkowe w ramach współpracy świadczy następujące usługi:

 • Pomoc w założeniu działalności gospodarczej
 • Przygotowanie dokumentów do Urzędu Skarbowego i ZUS
 • Reprezentacja przed Urzędem Skarbowym
 • obsługa plików JPK
 • konsultacje księgowe i płacowe
 • składanie aktualizacji
 • rozliczenie roczne – PIT z działalności oraz indywidualne

Zainteresowany założeniem działalności gospodarczej? Zadzwoń lub wyślij do nas maila za pośrednictwem formularza: